Tesettür Keten Elbise Modelleri

Tesettür Keten Elbise Modelleri

kıyafetlerde en çok dikkate alınan konulardan biri de kumaşlardır. Birçok kıyafette birçok farklı kumaş kullanılmaktadır. Bu kumaşların bazıları sokak modasının izlerini yansıtırken bazıları da özel tasarımlar için kullanılmaktadır. Kimileri spor kumaşlar olurken kimileri de klasik kumaş modellerine örnek oluşturmaktadır. Keten kumaşlarda son dönmelerde gerek erkek giyiminde gerekse de bayan giyiminde çokça kullanılan kumaşlardan bir tanesidir.

Tesettür alanında da çok fazla kullanılmaya başlayan keten kumaşlarla nerdeyse her modelde kıyafet dikilmektedir. , , elbise, hırka gibi birçok kıyafet çşidi keten kumaşlarla yapılan kıyafetler arasındadır. Bizde yazımızda üzerinde durmaya çalışacağız ve bu konu hakkında siz değerli okurlarımızı bilgilendirmek istiyoruz.

Tesettür Keten Elbise Modelleri

Genel olarak tek renk ve tek parça şeklinde tasarımı yapılan tesettür keten elbise modelleri sade bir tasarım olarak karşımıza çıkmıştır. En çok kullanılan detaylar düğme, kuşak ve kemer detayları olmuştur. Gençler arasında popüler olan bu kıyafetler geniş ve rahat tasarımlardır. Tesettür keten elbise modelleri sokak modası dediğimiz dışarı çıkarken daha çok giyilen modellerdir. Günlük tasarımlara örnek olan bu kıyafetlerde beyaz ve krem renkler en fazla kullanılan renkler olmuştur. Bazen çizgi detayları ile süslenen bu kıyafetler kimi zamanda cep detayları eklenerek hazırlanmaktadır.

    Tesettür keten elbise modelleri özellikle genç hanımların tercih ettiği bir model olurken çoğunlukla spor tasarımlar olmuştur. Özellikle düz renk şallarla kombin yapılan bu kıyafetlerde ayakkabı olarak babet tarzı ayakkabılar tercih edilmektedir. Ufak çantalarıyla kombini daha şık olan tesettür keten elbise modelleri ince kumaşlar olarak üretilmektedir. Hem kolay kırışmaması hem rahat olması hem de günün modasına uyumlu olması bu kıyafetlerin tercih edilmesini kolaylaştırmıştır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?