Yandan Bağlamalı Tunik Modelleri

Yandan Bağlamalı Tunik Modelleri

Tesettürün en önemli kıyafet parçalarının başında gelmektedir. Her yaşın ve her zevkin kendine ait bulabileceği modellerin bulunduğu bu kıyafetler modanın da öncüsü konumundadır. Her tasarım farklı kesimlere hitap edebilmektedir. Daha çok gençlerin tercihinde bulunan tunik modellerin farklı ve şık tasarımları bulunmaktadır. Kimi tunik modelleri tek renk ve tek tasarım olurken kimileri de desenli ve farklı detaylar eklenerek tasarlanmaktadır. Yandan bağlamalı modelleri de son dönemlerin gözde kıyafetlerinden biri olmuştur. Genç hanımlar arasında popüler olan bu kıyafetler modanın belirleyici tasarımlarından biri olmaya aday gösterilmektedir.

Tek renk ve tasarımdan oluşan yandan bağlamalı hem özel hem de gündelik tasarımlar olabilmektedir. Orta yaş kesimin tarzını da yansıtan bu tasarımlar bir kuşak yardımıyla süslenmektedir. Kuşaklar çoğu zaman kıyafetin parçası olarak eklenmekte ve aynı renkte olmaktadır. Yandan katlanarak hazırlanan bu tunik modelleri çoğunlukla uzun tasarımlardır. İsmini de yandan katlanmasından almıştır.  Genelde diz kısımlarına kadar uzanmaktadır. Alt tarafı bazı modellerde pileli bir görünüm sergilerken kimileri de düz olarak hazırlanmaktadır. Yandan bağlamalı tunik modellerinin genel bir özelliği de alt taraflarının asimetrik şekilde kesilmesidir. Birçok modelinde bu özelliği görmekteyiz. Bununla beraber ön kısmı iki parça şeklinde bir görüntü sergilemektedir.

Yandan bağlamalı tunik modellerinde hem keten hem hem de ipek gibi farklı kumaşlar kullanılabilmektedir. Çoğu tasarım klasik bir görüntü sergilese de spor modellerin olduğu modellerde mevcuttur. Günlük yaşantınızda rahatlıkla kullanabileceğiniz yandan bağlamalı tunik modelleri şallarla kombin yapılan bir kıyafettir. Yine tek renk ve bol pantolonların kombinlerde kullanıldığına şahit olmaktayız. Koyu ve mat renkler yandan bağlamalı tunik modellerinde daha fazla tercih edilmektedir. Krem, fuşya, bordo, lacivert, haki ve füme tercih edilen önemli renklerdir. Farklı kalitede ve farklı tarzda satışa sunulan birçok yandan bağlamalı tunik modeli de söz konusudur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?