Tesettür Yazlık Dış Giyim Modelleri

Tesettür Yazlık Dış Giyim Modelleri

Tesettür Dış Giyim

Dış giyim ürünleri her ne kadar kışlık kıyafetler olarak bilinse de yazlık modelleri de oldukça fazla olan tasarımlardır. Kışlık modeller daha çok sıcak tutmak ve yağışlardan korunmak için kullanılsa da yazlık modellerin kullanım amacı biraz daha farklıdır. İki şekilde kullanımı yaygın olan tesettür yazlık dış giyim modellerinin bir nedeni kıyafetlerin gizleyicilik özelliğinden faydalanarak kombinlerinizin tesettüre uygun olmasını sağlamak için vücut hatlarını gizlemek, diğeri ise şık ve zarif kombinlerinizi göze daha hoş gelecek kombinler haline getirmektir.

Tesettür Yazlık Dış Giyim

Birçok dış giyim modelinin kışlık tasarımlarının yanında yazlık tasarımları da bulunmaktadır. Özellikle ferace, kap, trençkot, hırka, ceket, yelek, kimono, pardösü gibi tasarımlar yazlık modelleri ile de tesettürlü hanımların beğenisine sunulmaktadır. Bu kıyafetlerin ortak özellikleri kumaşların ince olması ve çoğunlukla açık renk tasarımlar olmasıdır. Burada tesettür yazlık dış giyim modelleri birkaç şekilde kategoriye ayrılmaktadır. Örneğin klasik giyimi tercih eden tesettürlü hanımlar ferace ve pardösü modellerine ağırlık verirken spor tasarımlara yönelen tesettürlü hanımların tercihi spor ceketler ve kaplar olmuştur. Orta yaş hanımlar ferace, yelek ve hırkalarla beraber pardösü modellerine ağırlık verirken genç hanımlar ise tercihlerini ceket, kimono ve kapların yanında trençkotlardan yana kullanmaktadır. Bu kıyafetlerin birçoğu sokak modasının izlerini yansıtan yani dışarı çıkarken giyilebilecek modeller olduğu için kullanımı çok yaygındır. Tesettür yazlık dış giyim modelleri kombininde çoğunlukla pantolon kullanıldığı için dış giyim ürünlerine ilgi ve ihtiyaç daha da artmıştır; ancak ferace ve pardösü ve hırka tarzı kıyafet tercih eden tesettürlü hanımların modelleri ile de çokça kombin yaptığına şahit olmaktayız.

Yazlık Dış Giyim Kıyafetlerin Özellikleri

Modeller hakkında kısa kısa bilgiler sunmaya çalışacağız. Genel olarak sadelikten yana tasarlanan kıyafetlerdir. Çok fazla detay barındırmayan bu kıyafetlerin çoğunda açık renkler tercih edilmektedir. Ceket modellerinde uzun ve kot tasarımlar tercih edilirken düğmeli modeller oldukça ilgi çekmektedir. Tesettür yazlık dış giyim modellerinden olan feracelerde fermuar detayları en çok kullanılan detaylar olurken tesettürlü hanımların ilgisi de bu yönde olmuştur. Bazen bir cep detayı veyahut nakış detayları ile süslenen bu kıyafetler modern zamanın modasına da uyum sağlamıştır. Pardösü modellerinde sadelik ön planda tutularak ince kumaşlarla klasik tasarımlar hazırlanmıştır. Yelek modellerinde de uzun tasarımlar ile beraber çoğunlukla önü açık modeller kullanılmış, spor tasarımlarda desenler karşımıza çıkarken klasik modeller düz tasarımlar olarak hazırlanmıştır. En çok kullanılan tesettür yazlık dış giyim modellerinden olan kap modelleri ise genç hanımların son dönemde çok fazla ilgi gösterdiği kıyafetlerdir. Genel olarak yakalı olan bu modellerde kuşak detayları çok fazla yer tutmakta ve kap modellerinin çoğunda kuşak detayları bizlere şlik etmektedir. Açık renklerle beraber koyu renklerinde hakim olduğu bu tasarımlarda cep detaylarda çokça kullanılan süslemeler olmuştur.

Havaların yavaş yavaş ısınmasıyla bu kıyafetlere olan ilgi şimdiden başlamış durumda.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?