Yazlık Ferace Modelleri

Yazlık Ferace Modelleri

Yazlık

Tesettürün amacına uygunluk açısından bazı kıyafetler modelleri ile desteklemektedir. Özellikle vücut hatlarının gizlenmesi için kullanılan bu modellerin en başında ferce modelleri gelmektedir. Birçok farklı tasarımı bulunan bu dış giyim ürünlerinin önemli bir kalemi de tesettür yazlık olurken yaz aylarında tesettürlü hanımlar arasında en gözde kıyafetlerden biri olmuştur.

Tesettür yazlık ferace modellerinde asıl amaç tesettüre uygun olmasıdır. Bunun yanında ikinci kriterde şık bir kombin hazırlamaktır. Yaz mevsiminde sıcak havalarda kıyafetler kullanmak zor olduğu için moda tasarımcıları tarafından yazlık modeller yoğun ilgi görmüştür. Bu modeller üzerinde birçok farklı tasarım ortaya koyan tasarımcıların hedefi hem tesettürlü hanımların rahatlıkla kıyafetlerine destekleyici bir dış giyim hazırlamak hem de feracelerle beraber şık ve zarif kombinler oluşturmaktır. İlk zamanlarda düz ve çoğunlukla siyah renklerin kullanıldığı ferace modellerinde hem modanın değişmesi hem de yazlık tasarımlara ağırlık verilmesiyle beraber kimi zaman farklı ve açık renklerde kimi zamanda sadeliği ortadan kaldıran detaylarla güzel tasarımlar hazırlanmaktadır. En çok kullanılan detaylar büzgü, nakış ve desenler olurken kimi zamanda dantel ve püskül tarzı detaylar kullanılarak yazlık hazırlanmaktadır. Büzgü detaylar sade tasarımlar arasında gençlerin tercihini en çok kullandığı modellerden biri olmuştur.

Desenli Yazlık

Bu modeller genel olarak açık renk modeller olurken burada desenlerin kendini daha iyi hissettirmesi amaçlanmıştır. Özellikle çiçek desenler kullanılarak hazırlanan bu ferace modellerinde siyah ve beyaz rengin birlikte kullanıldığı çok sayıda tasarım söz konusudur. Çiçek desenlerin yanında genelde çokta aşırıya kaçmayan ve feracenin ağırlığını ortaya koyan denseler kullanılmaktadır.

Nakışlı Yazlık

Ferace modellerine en çok yakışan detay ne diye soracaksanız tabi ki ilk cevap nakışlar olacaktır. Birçok kıyafete yakıştığı gibi ferace modellerine de uyum sağlayan nakış detayları yazlık ferace modellerini tercih eden tesettürü hanımların en çok aradığı özelliklerden biri olmuştur. Abartıya kaçmayan, küçük ve zarif nakışların kullanıldığı bu yazlık genç hanımların yoğun ilgi gösterdiği tasarımlardır. Farklı renk kıyafetlerde kullanılan nakış detaylarına dikkat ettiğimizde yeşil ve kırmızı nakışların oldukça fazla kullanıldığına şahit olmaktayız. İnce kumaşlar üzerinde şık görseller oluşturan nakış motifleri yazlık ferace modelleri ile adeta yeni bir hava yakalamıştır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?