Tüvit Ceket Modelleri

  • 18 Şubat 2019
  • 604 kez görüntülendi.

Birçok bayanın henüz bilmediği ve yavaş yavaş popüler olan son dönemlerde tesettürlü bayanlar arasında da yayılmaya başlamış bir kıyafettir. Şık ve zarif yapısıyla tüvit ceket modelleri önümüzdeki günlerde hayatımızın daha çok alanında yer bulacaktır.

Öncelikle tüvitin ne demek olduğuna bir bakalım dilerseniz. Tüvit taranmış tünden dokunan ve spor kıyafetlerin yapımında kullanılan genel olarak iki renkten oluşan bir kumaştır. Yünden yapıldığı için genel olarak kışlık bir ürün olarak karşımıza çıkan tüvit ceket modelleri, sonbahar ve ilkbahar mevsiminde de yavaş yavaş kullanılmaya başlanmıştır. Kısa olması bu kıyafetin bu mevsimlerde de kullanımını kolaylaştırmıştır. Henüz ülkemizde çok fazla göz önünde bulunmasa da yavaş yavaş moda bir kıyafet olacağı tahmin edilmektedir. Genel olarak çift renkten oluştuğunu söylemiştik. Bu renkler çoğunlukla ya kare şeklinde ya düz çizgiler şeklinde ya da iç içe sıralı örülerek tasarlanmaktadır. Özellikle birçok tüvit ceket modelinde püskül detayları kıyafete şık bir hava katmaktadır. Hem yakalı hem de yakasız olan modellerle beraber fermuarlı tasarımlar, düğmeli tasarımlar ve cepli tasarımlar karşımıza çıkmaktadır. Ülkemizde özellikle birkaç giyim firması tarafından üretilen tüvit ceket modelleri hem gündelik hayatta dışarı çıkarken hem de özel davetlerde tercih edilebilecek bir dış giysisidir. Özellikle bazı modellerinin su geçirmeme özelliği nedeniyle bahar mevsiminde sıkça tercih edileceği düşünülmektedir. Ayrıca spor yapısı itibariyle de genç bayanların önümüzdeki yıllarda önemli tercihleri arasına gireceğini düşünüyoruz.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Kaşe Manto Modelleri başlıklı makalemizde En Güzel Tesettür Kaşe Manto Modelleri, En Şık Tesettür Kaşe Manto Modelleri ve Şık Tesettür Kaşe Manto Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ