Nakış İşlemeli Tesettür Ferace

Nakış İşlemeli Tesettür Ferace

Nakış işlemeler, diğer tüm kıyafetlerde olduğu gibi modellerinin de vazgeçilmez tasarımlarından biridir. Kıyafete adeta yeni bir soluk getiren nakış işlemeler, başlı başına bir detay ve zarafet göstergesidir. Tesettür tasarım olarak zaten genelde sade kıyafetlerdir. Bazı detaylarla süslenen bu kıyafetlerin en önemli parçası nakış işlemeler olmuştur.

Bir ürünü olarak tasarlanan ferace modelleri, uzun yıllardan beri tesettürün en önemli dış giyim ürünlerinin başında gelmektedir. Geçmiş sezonların en önemli moda kıyafetlerinden biri olan feraceler, son dönemlerde modada baş döndüren hızdaki değişime ayak uydurmaktadır. Ferace modelleri de bu değişime ayak uydurmaya başlayarak sadelikten sıyrılmaya çalışmaktadır. Yeni tarzlar ve yeni tasarımlar, tesettür ferace modellerinde yavaş yavaş yer almaya başladı. Farklı bir soluk getirilen bu feracelerde artık detaylar ön planda tutulmaktadır. En fazla ilgi gören detayların başında da nakış işlemeler gelmektedir.

Ferace de Nakışların Önemi

Tesettür ferace modellerinde nakış işlemeler, kıyafetle bütünleşen bir detaydır. Adeta o kıyafetin ayrılmaz bir parçası şeklinde tasarlanan nakış işlemeler, kıyafetle bir bütünlük oluşturmaktadır. modellerinin en çok kullanılan iki tasarımı öne çıkmaktadır. Bunlardan bir tanesi, fermuarların kenar kısımlarında kullanılan ve boydan boya işlenen nakış işlemelerdir. Bir diğeri de kısımlarında gördüğümüz nakış işlemelerdir. Bunların yanında göğüs bölgesinde iki taraflı kullanılan nakış işlemelerin olduğu modellerde azımsanmayacak derecede çoktur.

Çiçek

Nakışlı tesettür ferace modellerinde bulunan nakış işlemeleri birkaç grup şeklinde değerlendirebiliriz. Mesela belli bir motif şeklinde tasarlanan nakışlar, kıyafetlerin önemli bir parçasıdır. Yaprak ve çiçek nakışlı detaylarla hazırlanan nakışlı en çok beğenilen modellerdir. Daha çok koyu renk olarak gördüğümüz ferace modellerinde nakışlar açık renk oluyor. Açık renk ferace modellerinde ise koyu renk nakış işlemeler daha fazla kendini hissettiren tasarımlardır. Yeni sezonun ferace tasarımları arasında yine en ön sıralarda nakışlı tesettür ferace modelleri gelecek gibi duruyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?