Nakışlı İşlemeli Ferace

Nakışlı İşlemeli Ferace

Tesettürde dış giyim denince akla gelen ilk kıyafetlerden biridir . Yıllar yılı geçmeyen modası, her çağa ayak uyduran tasarımları ve tesettüre uygun yapısı ferace modellerinin her dönemde popüler kalmasını sağlamıştır. Yazlık ve kışlık farklı tasarımları bulunan bu feraceler, daha çok yaz aylarında kullanılan modellerdir. Kimi zaman gündelik olan bu tasarımlar, kim zamanda ufak dokunuşlarla özel tasarımlar haline gelebilmektedir. Kullanım yaş aralığı gittikç genişleyen ferace modellerinde genç hanımların da ilgisi gün geçtikçe artmaktadır. En çok beğenilen modellerden biride işlemeli ferace modelleridir. Feracelere eklenen bu ufak detaylar daha zarif ve estetik görünmesini sağlamıştır.

Nakış işlemeli modelleri birkaç farklı şekilde tasarlanmaktadır. Kimi tasarımları özel olarak hazırlanmış modeller olurken kimi tasarımlarda sokak modası dediğimiz dışarı çıkarken giyilebilecek modellerdir. Nakışlar, sade olarak tasarlanan feraceleri adeta farklı bir boyuta taşımaktadır. Olduğundan farklı bir görüntü sergileyen modelleri, genç hanımlar arasında en popüler olan feraceler arasında yerini almıştır. Farklı nakış işlemeler farklı estetik görüntüler sergileyebiliyor. Kimisi arkadaş ortamlarında kullanılabilecek modeller olurken kimileri de özel davetlere ayak uydurabilecek şıklıkta modeller olmayı başarmıştır.

Altın Varaklı Nakış İşlemeli Ferace

modellerinde nakış işlemeler kıyafetin farklı noktalarında görülmektedir. Bazen yaka kısımlarında gördüğümüz nakışlar kimi zaman kollarda kimi zamanda bilek kısımlarında kendine yer bulmuştur. Birçok ferace modelinde ise nakış detaylar genelde feracelerin orta ön kısmında boydan boya görülmektedir. Nakış detayları bazen bir çiçek motifi şeklinde kıyafete işlenirken bazen de göze hoş gelecek motifler şeklinde oluşturulmaktadır. Özellikle altın varak renginde işlenen motifler özel olarak değerlendirilen modeller arasında yerini almıştır. , genelde koyu renk tasarımlar arasında yerini almıştır. Özellikle siyah, lacivert ve yeşil renkler en fazla beğenilen renklerdir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?