Sonbahar Kış Tesettür Montlar

Sonbahar Kış Tesettür Montlar

Sonbahar kış aylarının en sıcak ve en modern tasarımları arasında yer alır tesettür montlar. kategorisinde değerlendirilen montlar sıcacık yapısı ve tesettürlü hanımlara hitap eden görüntüsüyle tercih edilen bir kıyafet modeli olmuştur. son dönemlerde özellikle genç hanımların spor modellere yönelmesiyle daha popüler olmuş bir kıyafettir. Tasarım olarak daha çok spor modeller üretilmektedir. Ancak klasik giyimi tercih eden tesettürlü hanımlarında tarzlarına has mont bulması da kolay sayılır. Tesettür kaban ve pardesünün yerini almaya başlayan tesettür montlar özellikle genç hanımların gözdesi bir kıyafet olmuştur. Hem kullanışlı olması hem de modern tarzlar olması ilginin bu kıyafete yoğunlaşmasını sağlamıştır.

Sıcacık Kışlık Montlar

Sonbahar kış aylarında dışarı çıkarken kullanılabilecek birçok ürünü vardır. Tesettür montlarda bunlardan biridir. Farklı tarz ve tasarımları bulunan tesettür montların her yaşa hitap edecek modelleri bulunmaktadır. Ancak spor tasarımların yoğunlukta olması gençlerin ilgisini daha çok çekmiştir. Tasarımlarda rahat tutması ve sıcak olması dikkat edilen iki unsurdur. Özellikle birkaç çeşidini daha fazla ön plana çıktığına şahit olduğumuz tesettür montlarda en çok şu modeller tercih edilmektedir: kürklü mont, kapitone mont, şişme mont, pelüş mont ve kaşe montlardır. Bu montların genel özelliği arasında kapüşon detayları bulunmaktadır. Çoğu modele kapüşon eklenerek montlar tasarlanmaktadır.

modelleri daha çok günlük ürünleri arasında gösterilir. Yani işe giderken, arkadaş ortamında veya dışarı herhangi bir yere çıkarken kullanılabilecek sıcak ve şık kombinlerdir. Şişme, pelüş ve puffy montlar genel olarak kısa olup bel kısmının aşağısına gelmektedir. Diğer mont modellerini çoğu zaman dizlere kadar uzanmakta bazen diz altına gelebilmektedir. Tesettür montlar fermuarlı kıyafetler olurken özellikle uzun modeller fermuar kapatılmadan kombin yapılmaktadır. Koyu renk montlar daha zarif ve göze daha hoş gelen modellerdir. Özellikle siyah, lacivert, gri, kahverengi, bej ve krem renkler tercih edilmektedir.  Bazen farklı dikiş detayları kullanılarak farklı motifler kullanılsa da genel olarak sade tasarımlardır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?