Tesettür Kap Modelleri

Tesettür Kap Modelleri

ürünleri her zaman olduğu gibi günümüzde de tesettür dünyasının en tarz ve en gerekli kıyafetlerinden biri olmuştur. Hemen hemen her tesettürlü hanımın dolabında en az birkaç farklı modelde dış giyim ürünü bulunmaktadır. Kimi hanımların dolabında kaban, pardesü, manto, ferace gibi uzun modeller daha fazla yer tutmuştur. Kimi tesettürlü hanımların dolabında ise günümüz modasında daha fazla yer tutan panço, kap, ceket gibi daha kısa ve modern kıyafetler bulunmaktadır. Son dönemlerde moda anlayışının değişmesiyle tercih edilen kıyafet tasarımlarında da değişiklikler olduğunu görmek mümkün. de bu değişiklikle hayatımızda geniş bir yer almaya başlayan önemli bir kıyafet olmuştur.

Yetişkin hanımlardan ziyade daha çok orta yaş ve genç tesettürlü hanımlar arasında popüler olan bir dış giysisidir. Her mevsimde kullanılabilecek tasarımları olması, tesettür kap modellerinin hayatımızın çoğu anında bizimle birlikte olmasını sağlamıştır. Günün modasına uygun olan bu kıyafetler, moda tasarımcıları tarafından son dönemlerin gözde ürünleri arasında gösterilmesini sağlamıştır. Çok geniş kullanım alanının olması, tesettür kap modellerinin çok fazla çşitlenmesini sağlamıştır. Kimileri kumaşlarıyla kimileri kullanılan detaylarıyla kimileri de kesimleriyle ön plana çıkan modellerdir. Günün her anında kullanılabilecek bu kıyafetler daha çok sokak modasına uyumlu tarzlardır. Yani günlük hayatın en önemli parçalarından biri olmuştur. Bu yüzden tasarlanırken rahat detayların kullanılmasına özen gösterilmiştir.

Tesettür Kap Tasarımları

Hem spor hem de klasik modelleri bulunan tesettür , daha çok pantolonlarla kombin yapılan modellerdir. Aynı zamanda fermuarlı modelleriyle öne çıkan bu tasarımların kuşaklı ve düğmeli modelleri de bulunmaktadır. Fermuarlı modeller biraz daha spor modellere, kuşaklı ve düğmeli modeller klasik modellere uygun tarzlar olarak görülmektedir. Bununla beraber birçok modelde kapüşon detaylar tesettürlü hanımların vazgeçilmezleri arasında yerini almıştır. Hem kullanımı çok basit hem de şık ve rahat kıyafetler olması tesettür kap modellerinin uzun süre hayatımızda kalmasına imkan sağlayacaktır.

Yazlık modeller daha çok ince kumaşlardan üretilmektedir. Bunlarda açık renklerin hakimiyeti söz konusudur. Yazlık tesettür kap modellerinde özellikle gri renk tasarımlar oldukça ilgi görmüştür. Sonbahar döneminde kullanılan tasarımlarda ise kalın kumaşlarla beraber sonbahar renklerine yer verilmiştir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?