Tesettür Spor Hırka

Tesettür Spor Hırka

Önceleri daha çok klasik modeller olarak karşımıza çıkan modelleri son zamanlarda spor modellerle de piyasalarda yer almaya başladı. Daha çok sonbahar ve ilkbahar aylarında kullanılan bu modeller genç tesettürlü hanımların da ilgisini çekiyor. İçinde bulunduğumuz mevsim şartları da bu hırka modellerine olan ilginin artmasına yol açtı. Spor modeller daha çok genç tesettürlü hanımlar arasında popüler olan kıyafetlerdir. Tasarım olarak da önümüzdeki birkaç sezonun modasına yön verecek modeller arasında gösterilen bir kıyafettir. modelleri hem güzel bir ürünü hemde vücut hatlarını gizleyen bir koruyucu kıyafet şeklindedir. Özellikle pantolon giyen hanımların bu modellere ilgisi çok olmuştur.

Tesettür spor hırka modellerinde en çok tercih edilen ve ilgi gören modeller fermuarlı ve kapüşonlu modellerdir. Bu özellikleri hem soğuk havadan korumaları hem de daha sportif bir görüntü sergilemeleri için önemli detaylardır. Kimi zamanda düğme detaylarıyla spor bir görüntü kazanabiliyorlar. Burada kullanılan düğme boyutları genelde büyük düğmelerdir. Tesettürlü hanımlar arasında ilgi gören bir diğer detayda cep detayları olmuş. Hem bu kıyafetlere uygun detaylar olmuş hem de kullanışlı ve işlevsel bir detay olmuştur.

Modelleri

Tesettür spor hırka modellerinde triko kumaşlarla beraber birçok farklı kumaşta kullanılmaktadır. Kullanılan kumaşların sıcak tutmasına ve kalın olmasına dikkat edilmiştir. Birçok farklı kumaşın kullanıldığı bu hırkalarda renk olarak sonbahar renkleri ilgi görmüştür. Özellikle gri, siyah, füme, kül rengi, lacivert ve bu kategorideki renklerle hazırlanan birçok model vardır.

Hırka Modellerinde Renk Detayı

Tesettür spor kimi zaman tek renkten oluşan modeller olmuş kimi zamanda aynı anda iki rengin kullanılmasıyla hazırlanmıştır. Bu renkler bir desen olarak değil de bir bütün olarak kullanılmıştır. Çift renkli modellerde renkler daha şok şerit şeklinde bir araya gelmektedir. Bu şeritler bazen omuz bölgesinde yer alırken bazen de fermuarların etrafına gelecek şekilde kullanılmaktadır.

Daha çok uzun modeller olarak tasarlanmaktadır tesettür spor hırka modelleri. Az sayıda kısa modeli olsa da gençlerin beğenileri uzun modellerden yana olmuştur. Son dönemlerde baskılı tasarımlarında artmasıyla bu modellerde çşitliliğin artmasını sağlamıştır. Aynı zamanda daha fazla ilgi görmesine olanak sağlamış.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?