Tesettür Manto Modelleri

Tesettür Manto Modelleri

kıyafetlerde en önemli parçaları ürünleri oluşturmaktadır. Günlük hayatta kullandığımız birçok kıyafet ürünü vücut hatlarını belli ettiğinden dolayı dış giyim ürünleriyle bu kıyafetler desteklenmektedir. Birçok tasarımı bulunan bu kıyafetlerin bazıları hayatımıza sonradan dahil olsa da bazıları uzun zamandır hayatımızda yerini alan kıyafetlerdir. Yazlık ve kışlık birçok modelle karşımıza çıkan bu tasarımlar birçok ortama da uyum sağlayabilmektedir.

Tesettür dış giyimin en önemli kalemlerinden birini oluşturmaktadır. Uzun olan bu modelleri daha çok orta yaş ve yetişkin tesettürlü hanımlar tercih etmektedir. Yeni tasarımların ortaya çıkmasıyla her ne kadar eski popülerliğini yitirmişse de hala çok geniş bir kullanıcı kitlesi bulunmaktadır. Diğer kıyafetlerle piyasada baş edebilmek için tesettür firmaları tarafından manto modellerinin yeni tasarımları piyasalara sürülmektedir. Genellikle kışlık modellerle hanımlara hitap eden bu modeller şık olduğu kadar modern kıyafetler arasında yerini almıştır.

Modern Tesettür Manto Tasarımları

genel tasarımı itibariyle fermuarlı modellerdir. Bazı modellerinde fermuarlar boydan boya kıyafette yer alırken bazı modellerde fermuar detaylar dizlere kadar uzanmaktadır. Bunun yanında düğme detayları da eklenerek hazırlanan modeller vardır. Ancak bunlarda genelde fermuarla kullanılan ve çoğunlukla aksesuar detaylı olan düğmelerdir. Tesettür manto modelleri çoğu kıyafette geniş tasarımlardır. Kıyafetin daha derli toplu durması için de bazı modellere kuşak, kemer veya büzgü detayları eklenebilmektedir.

Hem yakalı hem de yakasız modelleri bulunan tesettür manto modellerine son zamanlarda daha şık bir görüntü sergilemesi için ufak tefek detaylar eklenebilmektedir. Özellikle kışlık modellerinde yaka kısımlarında eklenen kürk detaylar tesettürlü hanımlar arasında tercih edilen tesettür manto modellerindendir. Genel olarak cep detayları bulunan bu modellerde cepler bazen kullanım amaçlı bazen de süs amaçlıdır. İki tarafa da eklenen bu cepler kimi zaman yatay kimi zamanda dikey konumda eklenmiştir. Bunun yanında birde eklenen ufak deri detaylar kıyafetleri olduğundan şık göstermektedir.

Çoğunlukla koyu renklerin hakim olduğu modellerdir tesettür manto modelleri. Haki, kahverengi, gri, kül rengi ve siyah renk en çok tercih edilen renkler olmuştur. Önceleri daha çok günlük tasarımlara örnek olabilecek modeller üretilmekteydi. Genellikle dışarıda, arkadaş ortamında veya okulda giyilebilecek modellerdi. Daha sonra gelişen ihtiyaçlar doğrultusunda özel tasarımları da piyasalarda yerini almıştır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?