Tesettürde Ceket Modası

Tesettürde Ceket Modası

Tesettürde birçok kıyafet modaya öncülük etmektedir. Bu dönemin modasına damga vuran kıyafetlerden biri de ceket modelleridir. Son dönemlerde artan popülerliğine yeni tasarımlar eklenen ceket modelleri, tesettürlü hanımların çok fazla ilgi göstermeye başladığı kıyafetlerden biri olmuştur. Tarz ve tasarım olarak modern görüntüler sergileyen bu kıyafetler, tesettürlü hanımların dışarı çıkarken vazgeçemediği kıyafetler arasında önemli bir yer tutmaya başladı. Her yaşın ve tarzın kendine has tasarımları olan ceket modelleri, özellikle sonbahar ve ilkbahar aylarında daha fazla tercih edilen kıyafetler arasında yer almıştır. Bu sezonda da en fazla tercih edilen kıyafetleri arasında önemli bir yere sahip olmayı başarmıştır.

Tesettürde ceket modası, farklı tarzlar barındıran bir kıyafet çşidi olmuştur. Kimi zaman uzun bir ceket modeliyle karşımıza çıkan bu moda kimi zamanda kısa ceketlerle öne çıkmıştır. Spor modelleri olan bu dış giyim ürünlerinin klasik tasarımları daha fazladır. Farklı kumaşların kullanıldığı ceket modellerinde şık kombinler karşımıza çıkmaya başlamıştır. Özellikle klasik giyimi tercih eden tesettürlü hanımların kombinlerinin vazgeçilmez parçalarından biri de modelleri olmuştur. Daha çok uzun modeller şeklinde gördüğümüz klasik ceket modelleri bir kombin parçası olduğu gibi tesettürün amacına hizmet eden kıyafetlerden biri olmuştur. Vücut hatlarını gizlemesi yönüyle de tesettürlü hanımların ilgisini çeken kıyafetlerden biri olmuştur.

Şıklık Yarışında Tesettür Ceketler

En çok görmeye alıştığımız modellerde düğme detayları dikkat çekmiştir. Tesettür ceket modellerinde tek renk hakim olurken yeşil, kahverengi, sarı ve bej gibi renkler belirleyici renkler olmuştur. Tesettürlü hanımlar arasında daha çok pantolonlarla kombin yapılan bu ceket modellerinde cep detayları da önemli bir pay edinmiştir. Ancak eteklerle kombini de çok uyumlu olan kıyafetlerdir. Genç hanımların ilgisi uzun modellerden yana olurken yetişkin hanımlar biraz daha kısa modellere yönelmiştir. Daha çok düz ve tek renk şallarla kombini uygun olan 2022-2023 tesettür modasına öncülük edecek kıyafetler arasında önemli bir paya sahip olmuştur.

Dilerseniz şık tasarımları olan tesettür ceket modellerinden oluşan galeriye göz atalım.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?