Yağışlı Havaların Kıyafeti Yağmurluk

Yağışlı Havaların Kıyafeti Yağmurluk

kıyafetlerde kullandığımız modeller kimi zaman bir kombin olurken kimi zamanda ihtiyaç olan bir tasarım olmuştur. Özellikle dış giyim ürünleri, kombin parçasından ziyade kullanılması biraz daha zaruri olan dış giyim ürünü olmuştur. Bu dış kıyafetler bazen tesettürün amacına uygun olması amacıyla kıyafetleri destekleyen bir parça olmuştur. Kimi zaman soğuktan koruyan bir dış giysisi olurken kimi zaman da yağışlı havalarda ıslanmanızı engelleyecek bir kıyafet olarak tasarlanmaktadır. İşte bu dış giyim ürünleri arasında özellikle sonbahar ve ilkbahar aylarının ıslatıcı yağışlarından koruyan modeller arasında yağmurluk modelleri gelmektedir. Son zamanlarda karşımıza daha çok çıkmaya başlayan yağmurluk modellerine gelin birlikte bir göz atalım.

yağmurluk modellerinde en önemi özellik su geçirmez olmasıdır. Kullanılan kumaş türü itibariyle dış yüzeyi kaygan ve su geçirmez bir yapıya sahiptir. Tesettür yağmurluk modellerinde kıyafetlerin iç kısımları da genel olarak dış kısımla aynı özelliğe sahiptir. Ama bazı tasarımlarda sıcak tutması için iç kısımlarında farklı kumaşlarda kullanılabilmektedir. Bu durum, kıyafetlerin yağmurdan koruması kadar bir de sıcak tutmasına olanak sağlamıştır. Daha çok genç hanımlar arasında popüler olan bu kıyafetler son dönemlerde genç tesettürlü hanımların ilgisini çekmeyi başarmıştır. Hem yağmurdan koruması hem de zarif tarzıyla bir dış giysisinin yanında birde kombin parçası olarak kullanılmaya çalışılmıştır.

Yeni Nesil Tarz Yağmurluklar

yağmurluk modellerinin ortak birkaç özelliği bulunmaktadır. En çok gördüğümüz genel özelliklerinden biri kapüşonlarının olmasıdır. Neredeyse tüm yağmurluk modelinde bu detayı görmekteyiz. Kimi modellerde kapüşonlar kıyafetle bütün olurken kimi modelleri ise çıkarılabilir olarak tasarlanmaktadır. yağmurluk modellerinin bir diğer özelliği de geniş olarak tasarlanmasıdır. Çoğu tasarım, geniş kesimler olarak kullanılmıştır. Düz şekilde tasarlanan yağmurluk modellerinde şerit detayların eklendiği tasarımlar zarif bir görüntü sergilemektedir. Bununla beraber ön kısımları fermuar yada düğmeli olarak tasarlanan modellerdir. Ancak fermuarlı modellerin daha fazla ilgi gördüğüne şahit oluyoruz. Kıyafetin daha popüler bir görüntü kazanması içinde çoğu modele kemer detayları eklenmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?