Güneş Gözlüğü Tesettür Kombinleri

  • 01 Eylül 2018
  • 1.284 kez görüntülendi.

Bu yazımızda tesettür ürünü değil de bir aksesuar olan güneş gözlüğünden ve onun tesettür ile kombininden bahsedeceğiz ve bazı görsellerle konumuzu desteklemeye çalışacağız.

Son dönemlerde modanın gelişmesiyle beraber tesettürde de etkisi gözler önüne serilmiştir ve tesettürlü bayanların kıyafetlerine uygun bir aksesuar olan güneş gözlükleri de tesettürlü bayanların ilgi alanına girmeye başlamıştır. Burada en çok dikkat edilmesi gereken konu tabi ki de göz sağlığıdır, ilk önce bu konu üzerinde hassasiyet gösterilmeli daha sonra tesettür kıyafetlerinizle uyumuna dikkat edilmelidir. Son dönemlerde güneş gözlükleri de oldukça fazla çeşitlilikte karşımıza çıkmaya başlamıştır. Burada güneş gözlüklerini tercih ederken sağlıktan sonra dikkat etmeniz gereken asıl konu kıyafetine uyumlu olmasıdır. Tesettürlü bayanlar önceki senelerde olduğu gibi bu senede büyük gözlükleri ön planda tutmuştur, önümüzdeki sezonda bu tür güneş gözlüklerinin ön planda olacağını şimdiden söylemek yanlış olmaz. Bu  güneş gözlüklerini tesettür kıyafetlerinizle kombinlerken ikiye ayırabiliriz. Spor kıyafetler ile daha çok ince çerçeveli ve gözlük camları orta boyutta olan güneş gözlükleri tercih edilmekte daha çok klasik giyindiğiniz de ve özel zamanlarda dışarı çıktığınızda daha büyük camları olan ve daha kalın çerçeveli olan güneş gözlükleri ön plandadır. Bu gözlüklerde siyah camlardan ziyade kahverengi ve oval camlar tercih edilmekte spor kıyafetlerle kombinde ise düz ve siyah camlar ön planda tutulmuştur. Güneş gözlüklerini kıyafetleriniz ile kombinlerken en fazla dikkat edeceğiniz konu kullandığınız başörtüsü olmalı. Başörtüsünün rengine göre gözlüğünüzün çerçevesinin rengini kıyaslamanız şıklığınıza şıklık katacaktır, başörtüsünün renginin tersine bir renk güzelliğinizi ve şıklığınızı gölgeleyecektir, o yüzden bu konuya mutlaka dikkat etmelisiniz. Şimdide tesettür kombininden oluşan galeriye göz atalım.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Yaz Modası başlıklı makalemizde 2018 Tesettür Yaz Modası, En Güzel Tesettür Yaz Modası ve Şık Tesettür Yaz Modası hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ