Tesettürde Zarafetin Adı Kalem Etek

Tesettürde Zarafetin Adı Kalem Etek

Tesettürde giyim denince akla belli başlı kıyafetler gelmektedir. Tesettürle özdeşleşen ve en çok kullanılan kıyafetlerin başında etek modelleri gelmektedir. Uzun etekler, adeta bir kıyafeti olarak benimsenmiş ve neredeyse tüm tesettürlü hanımların dolabında yer alan bir kıyafet çeşididir. Kimi zaman günlük yaşantıda kimi zamanda sizler için değerli olan insanlarla buluştuğunuz ortamlarda kullanabileceğiniz kıyafetlerden bir tanesidir. Günün her alanında ve her anında rahatlıkla kullanılan kıyafetlerin en önemlisidir diyebiliriz. Geçmişten beri en çok kullanılan tesettür kıyafetlerin başında gelmektedir. Bu durum, etek modellerinin şekillenmesinde ve çeşitlenmesinde en fazla öne çıkan etken olmuştur.  İşte bu çeşitlerden biri de kalem etek modelleri olmuştur.

kalem etek, her kesimin ve her yaşın tercih ettiği ve edebileceği bir etek modeli olmuştur. Günün şartlarına göre dizayn edilen kalem etek modelleri, görüntüsü ve zarafetiyle ön plana çıkmanıza destek olabilecek bir kıyafettir. Günün moda tarzına uygun olan bu kıyafetlerin daha çok özel bir görüntüsü vardır. Özel gün ve davetlerde etek modeli tercih edildiğinde en fazla öne çıkan modellerin başında kalem etek gelmektedir. Hem ortama uyum sağlaması hem de diğer kıyafetlerle kombin yapılması açısından en uygun kıyafetlerin başında gelmektedir.

Kalem Etek Kombinleri

kalem etek, ismini kalem gibi düz bir yapısının olmasından alıyor. Bel kısmı diğer bölgelere göre biraz daha dar olan bu kıyafetlerin belden aşağı kısmı neredeyse aynı genişlikte oluşmaktadır. Tek renk olarak görmeye alıştığımız kalem etek modelleri gömlek ve bluzlarla kombini güzel olan kıyafetlerden bir tanesidir. Genellikle koyu renk etekler kullanılır ki gömlek ve bluz modeller açık renkte olsun ve birbirini tamamlasın. Bazen kemer gibi detaylarla süslenen kalem etek modellerinin kombininde topuklu ayakkabı veya babetler daha şık durmaktadır. Genç tesettürlü hanımların son dönemlerde daha fazla ilgi göstermeye başladığı kalem etek modelleri önümüzdeki sezonlarda da karşımıza çıkacak gibi duruyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?