Nakışlı Şal Modelleri

Nakışlı Şal Modelleri

kıyafetler tercih edilirken değerlendirilen en önemli konuların başında detaylar gelmektedir. Detaylar her zaman kıyafet tercihinde belirleyici etken olmuştur. Birçok farklı detay birçok farklı kıyafetle bütünleşmektedir. Kimi şık ve zarif tasarımlar oluştursa da kimileri çok ilgi görmemiş ve kısa sürede moda dünyasından kaybolup gitmiştir. Tesettür dünyasında en çok beğenilen ve kullanılan detaylardan biri de detaylarıdır. Hemen hemen her kıyafet tasarımında kendine yer bulmuş bu detaylar tesettürlü hanımların ilgi odağı haline gelmiştir. Kimi zaman bir dış giysisinde kimi zaman günlük bir kıyafette bazen de başörtülerinde bu detaylara rastlayabiliyoruz. Bizde bu yazımızda nakışlı şal modelleriyle siz değerli okurlarımızın karşısında olacağız.

Nakışlı

Genç ve orta yaş tesettürlü hanımların günlük yaşantısında çok fazla tercih ettiği bir modeldir nakışlı şal modelleri. Rahat olduğu kadar zarif bir başörtüsü olması, tercih edilmesini kolaylaştırmıştır. Nakışlı şal modellerinin çoğu tasarımında tek bir nakış detayı bulunmaktadır. Şalların uç kısımlarına işlenen bu nakışlar farklı ebatlarda olabilmektedir. Burada dikkat etmeniz gereken husus şalların düzgün bir şekilde bağlanması meselesidir. Nakış detaylarının tamamı belli olacak şekilde ve kendini tam olarak yansıtacak şekilde bağlanması gerekmektedir.

Nakışlı şal modellerindeki nakış detaylar daha çok çiçek motiflidir. Kimi zaman tek bir çiçek şeklinde olabilirken kimi zamanda yapraklarıyla beraber bir çiçek demeti nakşedilmektedir. Daha çok koyu bir fonun üzerine açık nakışlar eklenerek veya açık bir fonun üzerine koyu renk nakışlar eklenerek hazırlanmaktadır. Özellikle koyu renk şallar bu modellerde tercih edilen renkler olmuştur. Nakışlı şal modelleri günlük kıyafet kombinlerine uyumlu bir başörtüsüdür. Sıradan şallara göre bir nebze daha yüksek fiyatı olsa da yine de uygun fiyatlara satılmaktadır. Farklı kumaşlar kullanılarak hazırlanan nakışlı şal modellerinin hem spor hem de klasik tasarımları da bulunmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?