Pamuk Eşarp Modelleri

Pamuk Eşarp Modelleri

denince herkesin aklına gelen kıyafet başörtüleridir. Tesettürle bütünleşen başörtüleri, tesettürlü hanımların olmasa olmazıdır. Saçları kapatmak için kullanılan bu başörtüleri birkaç farklı tasarımla tesettürlü hanımlara sunulmaktadır. Evde ve dışarıda kullanımı değişen bu başörtülerinin en önemli kalemini yıllardır modelleri oluşturmaktadır. Hemen her tesettürlü hanımın birkaç tane sahip olduğu şarp modelleri, yıllardan beri tesettürün en önemli parçalarından biridir.

çok sayıda insana ve çok fazla tarza hitap ettiği için farklı tasarımları bulunan bir kıyafettir. Genel başlıkta ve düz olarak adlandırılan bir modeldir. Ancak kumaş çeşitliliği, detay çeşitliliği ve kullanılan desenlerle kendi içinde çok fazla tasarıma ayrılmıştır. eşarp modelleri de bu tasarımlardan biridir. Çok fazla kullanılan ve tercih edilen bir model olduğu için piyasalarda oldukça fazla modeli bulunmaktadır. Desenli ve düz modelleri bulunan , kullanışlı olan bir modeldir.

Düz ve Desenli Pamuklu Eşarp Modelleri

Hem düz hem de desenli modelleri bulunan bir eşarp çeşididir. Pamuk eşarp modellerinde kullanılan kumaşlar pamuktan üretilmektedir. Bu yüzden hem rahat hem sağlıklı bir kumaş çeşididir. Ütülenmesi ve kullanımı da rahat olan bu eşarp modellerine farklı detaylarda eklenebilmektedir. Kolay kolay kırışmayan pamuklu eşarp modellerinde spor tasarımlar daha çok düz modellerden klasik tasarımlar ise desenli modellerden oluşmaktadır. Yapı itibariyle biraz daha kalın bir kumaş olduğu için sonbahar kış aylarında da rahatlıkla kullanılan bir modeldir. Gençlerle beraber orta yaş ve yetişkin tesettürlü hanımlarında ilgi gösterdiği pamuklu eşarp modelleri her sezonda yeni tasarımlarla karşımıza çıkmaktadır.

Çok yüksek fiyatlarla satışa sunulmadığı için tesettürlü hanımlar arasında en fazla kullanılan eşarp modellerinden biridir. Pamuklu eşarp modelleri kalitesine ve kullanılan pamuk oranına göre 30 TL'den başlayıp daha yüksek fiyatlara satılabiliyor. Farklı bağlama türlerinin kullanıldığı bu eşarp modellerinin kullanımı rahat olduğu için daha çok gündelik modellerdir. Yani birçok pamuklu eşarp modeli sokak modasına en uygun eşarplardan biri olmayı başarmıştır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?