Tafta Eşarp Modelleri

  • 29 Ekim 2019
  • 221 kez görüntülendi.

Tesettürün en önemli simgeleri arasında yerini alan eşarp modelleri kumaşlarıyla, desenleriyle, tasarımlarıyla ve kesimleriyle farklılıklar gösterebilmekte ve farklı şekillerde isimlendirilebilmektedir. Bu durum tesettürlü bayanların birden çok eşarp modeline sahip olmasına ve daha fazla seçenek arasında tercih yapmasına imkan sağlamıştır. Bu seçenekler arasında önemli bir yeri de dediğimiz tasarımlar almıştır.

Bir kumaş çeşidi olan tafta kumaş, birçok kıyafette olduğu gibi eşarp tasarımlarında da kullanılmakta ve bu kumaşla harika eşarplar hazırlanmaktadır. Tafta eşarp modelleri, ipekle dokunan, sert ve hışırtılı bir yapısı olan kumaşlarla hazırlanmakta ve piyasaya sunulmaktadır. Bu eşarp tasarımları genel yapısı itibariyle kalın görünen bir yapıya sahiptir. Bu durum tafta eşarp modellerinin sonbahar kış mevsimlerinde de kullanılmasına imkan sağlamaktadır. Geniş bir kullanım imkanına sahip olan tafta eşarp modellerini, tasarımlarına göre dilediğiniz her ortamda değerlendirebilirsiniz. Sade modellerinin yanında desenli, püsküllü, baskılı gibi çok fazla tasarımı bulunmaktadır. Son dönemlerde tesettürlü hanımlar arasında büyük yer tutan tafta eşarp modelleri farklı tarzlara da hitap etmeyi başarmış bir başörtüsü türüdür. Uygun fiyatlarla piyasalarda yer edinmiş bu tasarımlar farklı renk seçenekleriyle de de ilgi odağı haline gelmeyi başarmıştır. Bu başörtüsü modellerinde mat renklerden ziyade canlı renklerin daha çok öne çıktığını görebilmekteyiz. Renkler ve tasarımlar kullanılan mekana göre, kullanan kişinin yaşına göre, kullanılan mevsime ve kullanan kişinin yaşına göre farklılıklar arz edebilmektedir. İlkbahar yaz mevsimlerinde açık renk ve desenli modeller revaçta olurken, sonbahar kış döneminde koyu renkler ve desensiz tafta eşarp modelleri daha fazla ilgi görmektedir.

Bir önceki yazımız olan İpek Eşarp Modelleri başlıklı makalemizde Desenli İpek Eşarp Modelleri, Düz İpek Eşarp Modelleri ve En Güzel İpek Eşarp Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ