Tesettür Şifon Eşarp

Tesettür Şifon Eşarp

Son zamanlarda giyimi tercih hanımların kıyafet seçerken dikkat ettiği en önemli konuların başında rahatlık gelmektedir. Özellikle hanımların ğitim ve çalışma hayatında daha fazla yer edinmesiyle kıyafette rahatlıkta önemli bir seçenek olmuştur. Kıyafet içerisinde uzun süre kalındığı için tesettürlü hanımlar kıyafet seçerken biraz daha rahat tasarımlar tercih etmektedir. Rahat tasarım içinde en dikkat edilen meselelerin başında kullanılan kumaşlar gelmektedir. Birçok kumaş arasında rahatlık konusunda öne çıkan modellerden biride şifon kumaşlardır. Şifon kumaşlarda rahat olduğu gibi aynı zamanda şık tasarımladır.

Şifon kumaşlarla üretilen birçok tesettür kıyafet modeli bulunmaktadır. Tesettür şifon modelleri de bu tasarımlar arasında popüler olan kıyafetlerden biridir. Özellikle arasında genç hanımlar tarafından en çok tercih edilen modellerden biridir. Çünkü tarz ve tasarım olarak ta modaya uygun tasarımlar arasındadır. Özellikle günlük kıyafetle uyumu tesettür şifon eşarp modellerinin çok fazla tercih edilmesini sağlamıştır.

Günlük Modelleri

Genelde tek renk ve desensiz tasarımlar arasındadır bu modeller. Günlük eşarp modellerinden bir tanesi olan bu tasarımları birçok tesettür markası üreterek piyasaya sunmuştur. Çoğunlukla genç tesettürlü hanımların tercihinde olan bu modelleri orta yaş tesettürlü hanımlarda tercih etmektedir. Daha çok uzun modeller şeklinde tasarlanan tesettür şifon eşarp modelleri hem spor tasarımlara hem de klasik tasarımlara uyum sağlayabilecek başörtüleridir.

Tesettür şifon eşarp modelleri genellikle mat renkler olarak tercih edilen bir başörtüsüdür. Açık renklerden ziyade koyu tonlar daha fazla tercih edilmektedir. Krem, gri, haki gibi renkler bu eşarp modellerinde en çok tercih edilen renklerdir. Farklı bağlama teknikleri kullanılan bu modellerde kumaş özelliği olarak hava alan modellerdir. Kolay şekillenmesi ve çabucak bozulmaması pratik bir model olması en önemli tercih sebeplerdir. Ayrıca uygun fiyatlarla da satılması tesettürlü hanımları cezbetmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?