İpek Şal Modelleri

  • 03 Eylül 2019
  • 319 kez görüntülendi.

Tesettür denince akla gelen en önemli kıyafetler bilindiği gibi başörtüsü modelleridir. Başörtüsü denince de akla gelen iki kıyafetten bir tanesi de şal modelleridir. Gittikçe popüler olan ve kullanım alanı ve ortamı daha da yaygınlaşan şalların çok farklı çeşitleri vardır. İşte bu çeşitlerden belki de en önemlisi ve popüler olanları ipek şal modelleridir.

Hem genç hem de orta yaş tesettürlü bayanların en fazla kullandığı başörtüsü çeşididir şal modelleri. Özellikle daha şık, daha zarif ve daha kaliteli modeller olan ipek şal modelleri, popüler olan tasarımlardan bir tanesidir. daha çok tek renk ve desensiz modellerden oluşmaktadır. Bunun yanında püskül detaylarıyla oldukça fazla kullanılan bu tasarımlar hem günlük kullanım için hem de özel günler için tasarlanmaktadır. İpek şal modelleri her ne kadar orta yaş tesettürlü bayanlarında tercihleri arasında olsa da özellikle genç tesettürlü bayanlar arasında daha revaçta olan bir başörtüsü modelidir. Şallar daha çok spor tasarımlar olarak hazırlanmış olsa bile ipek şal modelleri diğer modellere göre biraz daha klasik bir görüntü sergilemektedir. Genel yapısı itibariyle rahat olan ve çok terleme yapmayan bu modeller sıradan şallara göre biraz daha kalın görünmektedir. Parlaklık olarak ta biraz daha parlak bir görüntü sunan ipek şal modellerinde koyu renkler daha revaçta olan tasarımlardır. Özellikle siyah, yeşil ve lacivert renkleri çoğunlukla tercih edilen ve kullanılan renkler olmuştur. İpek şal modelleri sıradan şallara göre biraz daha uzun olurken fiyat anlamında da diğer sıradan şallardan daha yüksek fiyatlara satışa sunulmaktadır. Bununda sebebi hem daha kaliteli hem daha uzun ömürlü hem de daha zarif tasarımlar olmasıdır.

Bir önceki yazımız olan Armine Şal Modelleri başlıklı makalemizde Armine Modern Şal Modelleri, Armine Şal Modelleri ve En Güzel Armine Şal Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ