Gençliğin Favori Başörtüsü Şal Modeli

Gençliğin Favori Başörtüsü Şal Modeli

Günümüzde başörtüsü denince akla gelen ilk tasarım şal modelleridir. Her ne kadar eşarplarda çok fazla kullanılsa da genç hanımların ilgisiyle şal modellerine ilgi oldukça fazla olmuştur. Gençliğin favori başörtüsü olmuş ve gün geçtikçe kullanan yaş aralığı da genişlemektedir. Eşarplara göre hem bağlanması hem de kullanımı daha rahat bir üründür. Birçok tesettürlü hanımın dolabında en az birkaç tane bulundurduğu başörtüsü modelleridir. Daha çok dışarı çıkarken kullanılan bir ürün olsa da ev içerisinde de kullanan hanımlarda bulunmaktadır. Gençliğin favori başörtüsü şal modellerini gelin hep beraber inceleyelim ve farklı markaların modellerinden oluşan galeriye göz atalım.

Modern

Köken olarak çok eskiye dayanmasa da tesettürlü hanımlar arasında kısa sürede popüler olan tasarımların başında gelmektedir . Kullanımı rahat olan bu başörtüleri önceleri belli kalıplarla hazırlansa da şuan oldukça fazla seçeneğe sahiptir. Kumaş olarak, kesim olarak, desen ve detay olarak farklı seçenekleri söz konusudur. Kumaş seçeneği olarak daha çok ipek, koton, pamuklu ve taba gibi kumaşlar kullanılmaktadır. Tabi bunun yanında farklı kumaşlarda kullanılabilmektedir. Farklı bağlama seçenekleriyle değişik tasarımlar değişik kombinlere uyumlu olabilmektedir.

İlk önceleri şal modellerini daha çok genç kesim tarafından kullanılan bir başörtüsü modeliydi. Ancak modanın etkisi ve tesettürlü hanımların zevklerinin değişmesiyle orta yaş tesettürlü hanımlar da şal modellerini kullanmaya başlamıştır. Spor kombinlere uygun şal modellerinde bağlama stilleri daha sade ve daha sıradan olmaktadır. Ancak özel tasarımlar için kombin yaparken daha şık bağlama çeşitleri ve daha kaliteli kullanılmalıdır. Desenli ve detaylı günlük yaşam tarzına daha uyumlu modeller olurken özel davetlerde daha sade ve parlak modeller kullanılabilmektedir. Fiyat seçeneği olarak ta çok fazla alternatif bulunmaktadır. Uygun fiyatları da bulunan birçok şal modeli mevcuttur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?