Nakışlı Eşarp Modelleri

Nakışlı Eşarp Modelleri

Tesettürün sembolü olan kıyafetler bilindiği gibi başörtüleridir. Her tesettürlü hanımın ilk önce bakacağı ve kullanacağı kıyafet başörtüleri olmalıdır. Ev içerisinde farklı dışarıda farklı olarak kullanılan bu başörtüleri günden güne çeşitlenmektedir. İlk başlarda birkaç model ve tasarımla piyasalarda yer alan başörtülerinde şimdilerde sayısız tasarımlar mevcuttur. En önemli başörtüleri şallar ve eşarplardır. her ne kadar şallarla kıyasıya bir mücadele içerisinde olsa da büyük bir kitle tarafından tercih edilmektedir. Birçok farklı modeliyle piyasalarda yer alan eşarp modellerinin tercih edilen bir modeliyle karşınızda olacağız. Bahsedeceğimiz bu modeller olarak karşımıza çıkmaktadır.

biraz daha orta yaş ve yetişkin hanımlar arasında tercih edilen bir başörtüsüdür. ise genç hanımlarında ilgisinde olan modellerden biridir. Genelde düz ve tek renk eşarp modellerinde bu nakışlı modeller söz konusudur. Nakışlar daha çok eşarpların uç kısımlarına gelir ki kendini göstersin. Yani orta kısımlarında nakış detaylarının bulunduğu modeller çok fazla söz konusu değildir. Nakışlar sade ve genellikle bir düzen içerisinde eşarplara nakşedilmektedir. Özellikle çiçek motifli nakışlar eşarplara işlenmektedir. Bunun yanında kimi zamanda marka logolarının olduğu motifler eşarplara nakşedilmektedir.

Nakışlı eşarp modellerinde daha çok koyu renk eşarplar üzerinde nakışlar uygulanmaktadır. Kimi zaman tek renk nakışlar eşarplara işlenirken kimi zamanda birkaç renk aynı anda kullanılmaktadır. Adeta gerçek bir çiçek görüntüsü sergilenmektedir. Genç hanımlarla beraber orta yaş tesettürlü hanımlar bu modelleri kıyafet kombinlerinde oldukça fazla kullanmaktadır. Daha çok gündelik yaşantının modası olarak göze çarpmaktadır . Bununla beraber birçok modelinde püskül detaylarına da yer verilmiştir. Birçok markası bu modelleri kendi tasarımları arasına koymuştur. farklı fiyat seçenekleri, ile piyasalarda yerini almış durumda.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?